2011. december 22., csütörtök
A TÁNC NEKEM...
„A tánc jelentése számomra önkifejezés, szabadság. Minden táncnak megvan a szépsége, ezért nem tudnék olyat mondani, ami nem tetszik, és ezért a legszebb és legőszintébb tánc a kortárs tánc. Mindenki úgy , olyan módon csinálja, ahogy neki tetszik ill. jólesik. A legkötetlenebb és legkifejezőbb tánc szerintem. A táncegyüttesekhez összefogás és együttműködés szükséges, önzetlenség. Közelebb hozza az embereket egymáshoz. A táncelőadás pedig a nézők és a táncosok között teremt közelséges hangulatot. A beavató programnak és az utána levő beszélgetésnek fontos szerepe van, mert egy ilyen előadást elsőre nem lehetne (vagy csak elég nehezen) megérteni, és egy felvezetővel és az utána való beszélgetéssel segítik a megértést, a tánc mondanivalójának felismerését.”
Batkó Emese, 17 éves gimnáziumi tanuló
„A tánc nekem egész estés szórakozást jelenti. A beavató táncszínházi programnak köszönhetően nagyon sok érdekes és elgondolkodtató előadást láttam. Nagyon jól éreztem magam, sok időt tölthettem így együtt az osztálytársaimmal, kimozdultunk az iskolából, és úgy tanultunk és művelődtünk, hogy közben jól éreztük magunkat. Számomra mindig nagy élvezetet jelent olyan embereket figyelni, akik életüket szentelik a táncnak. Ők értékes, független emberek, akik merik vállalni azt az életet, annak ellenére, hogy sokkal kevesebb pénzt kapnak, mint érdemelnének.”
Petrányi Erzsébet, 17-éves gimnáziumi tanuló
„A tánc nekem az önkifejezés, a kibontakozás lehetőségét jelenti. A tánc egy olyan műfaj, amely által mindenki megmutathatja igazi énjét. Tánc közben mindenki felszabadulhat, s ezért tükrözik mozdulataink az igazi énünket. Eddig nem jártam táncszínházban, színpadi mozgással épp ezért csak darabokban találkoztam. Nagyon tetszett, hogy ezekben a darabokban a szavak helyett a táncosok a testükkel fejezték ki gondolataikat. Ami a szépsége a műfajnak , hogy a mozdulatokkal ugyan úgy át tudták adni a történetet. Ami plusz élményt nyújtott, az az, hogy a darabok megnézése után még jó pár óráig gondolkodtam a látottakon, és sok mozdulatnak több jelentését is felfedeztem, és bárkit megkérdeztem, hogy ő hogyan értelmezte a cselekményt, mindenkitől más gondolatot kaptam válaszul. A Táncszínház minden ember számára egy új élményt nyújt, és minél több embernek ajánlanám legalább egy előadása megnézését. Teljesen más szemmel fogja látni a táncot és az egész táncszínházat.”
Boros Adrienn, 17 éves gimnáziumi tanuló
„A tánc számomra önkifejezést jelent. Nem megszokott, hogy tánccal fejezik ki magukat az emberek, ezért az elején érdekesnek találtam, de néhány előadás után és a beszélgető programok (Beavató program) segítettek értelmezni. Elgondolkodtattak az előadások. Boldogságérzés volt bennem, mikor az előadásokat néztem, sőt még utána is a hatása alatt voltam. Nagyon tetszett a Beavató Programban az előadás utáni beszélgetés, mert egyrészt segítettek értelmezni a művet, másrészt betekintést nyerhettünk a táncos világba, beszélhettünk a táncosokkal, a koreográfussal, rendezővel. feltehettük kérdéseinket, ha valami nem volt világos. Úgy érzem, hogy a táncelőadások során jobban megismertem magam. Segítettek abban, hogy olyan dolgokról elmélkedjek, amikről a hétköznapokban nincs időm, vagy eszembe sem jutottak.”
Nagy Kinga, 18 éves gimnáziumi tanuló
„A tánc számomra eddig csak egy zenére való ritmikus mozgást jelentett, mindenféle tartalom nélkül. De a Beavató Program után ez megváltozott. Most már tudom, hogy rengeteg érzelmet lehet vele kifejezni, néha még többet is, mint szavakkal lehet. Mivel soha nem foglalkoztam tánccal, nem tudtam mennyi munkába telik akár egy kis mozdulat kidolgozása is, aminek hatalmas jelentősége lehet egy darab cselekményében. A tánc nekem most már az érzelmek kifejezését valamint a szórakoztatást is jelenti, a látványelemek nagyon fontosak egy előadásban. És arra is rájöttem, hogy szinte bármilyen zenére lehet táncolni, sőt még zene nélkül is. Valamint, hogy szinte semmilyen mozdulatsornak nincs meghatározott jelentése, mindig azt jelenti, amit belelátunk.”
Siklósi Bence, 16 éves gimnáziumi tanuló
„Hozzám a modern táncok állnak közelebb. nekem a tánc olyan mozgás, amikor a zene és a mozdulatok kikapcsolnak és csak a táncra koncentrálok és végre nem az iskolával vagy más tevékenységekkel foglalkozom. A Táncszínház nagyon érdekes számomra, mert új műfajokkal ismerkedhettem meg és az előadáson mindig elgondolkodom, hogyan találhatták ki vagy hogyan tanulták meg a koreográfiát. A beavató program során beszélgethettünk az előadókkal, megismerhettük őket és ezzel még közelebb hozták hozzánk a darabot. Nagyon érdekes világnak tartom a táncművészek életét. Jó lehet minden nap csak tánccal foglalkozni.”
Kukuts Adrienn, 17-éves gimnáziumi tanuló
„A tánc nekem egyfajta életstílust jelent. Kívülállóként látom, hogy akik egy táncot űznek, úgymond egy „csoportot” alkotnak. Mielőtt a beavató programban részt vettünk, számomra a táncot a néptánc és a páros tánc jelentette, a többi nem igazán tetszett. Most viszont már bátran kijelenthetem, hogy megszerettem a balettet és a kortárs táncot. A beavató programnak köszönhetően új táncot, magának a táncnak egy új oldalát, s egy másfajta életstílust ismerhettünk meg.”
Farkas Veronika, 17-éves gimnáziumi tanuló
„Számomra a tánc az egyik legfontosabb mozgás. Segít levezetni a feszültséget, megtanít az önkifejezésre és formában tart. Pici gyerekkoromban kezdtem el táncolni és sok stílust kipróbáltam. (Kezdtem latin-amerikai társas tánccal aztán hip-hop, mellette jazz-balett később mazsorett pom-pom, sztepp, kortárs , amit nemrég hagytam abba.) Legtöbb ideig hip-hop versenytáncoltam. Ha nem lenne tánc és vele a színház nem is lenne teljes az életem. Úgy tervezem, hogy 60 évesen is szeretnék cigánykerekezni. Minden alkalmat megragadok az okulásra, így kihagyhatatlanok ezek az ajándék előadások. Köszönjük!”
Losonczi Kyra, 18 éves gimnáziumi tanuló
„Mivel nem táncolok- csak a diszkóban- ezért nem tudom pontosan, hogy mit is jelent a tánc, mivel más szemszögből látom a dolgokat, mint egy táncos ember. A Táncszínházba menet mindig jó a hangulat a buszon, és azon törjük a fejünk, hogy mit is láthatunk aznap. A beavató program segítette nekünk értelmezni a táncelőadásokat Novák Péter közreműködésével és megtanított, hogy más szemszögből figyeljem a táncelőadásokat és hogy megértsem a mögöttes tartalmakat is.”
Fekete Zsolt, 16 éves gimnáziumi tanuló
„Nekem a tánc sokáig csak a klasszikus táncokat jelentette, meg a néptáncot. Balett, társastáncok, néptánc, és ezzel be is fejeződött a lista. A Beavató Program ezt a szemléletet változtatta meg, olykor meglehetősen határozott módszerekkel (bedobtak minket a mélyvízbe) Az egyik legjobb program a tavalyi tábor volt, ott pillanthattam be igazán a kortárs tánc világába.”
Jakab Villő Enikő, 16 éves gimnáziumi tanuló
„A tánc nekem nagyon sokat jelent. A táncot nézni és csinálni is nagyon szeretem. Főképp a latin táncok és a néptáncok állnak hozzám közel, de mostanában a kortárs is kezd érdekelni. Ha lehetőségem nyílik rá, szeretem megismerni a táncművészeket és beszélgetni velük a táncról és az életpályájukról is.”
Vajda Melinda
„A tánc érzelemkifejezés is egyben, az ember, amit és ahogyan érzi magát kifejezheti vele. Bizonyos hangulatot ad, az ember belső harmóniájában segít. A táncegyüttesekről egy külön közösség jut eszembe. Különféle táncok vannak (műfajilag, zeneileg stb.) mindegyiknek megvan a sajátossága.”
Gutai Szilvia, 19 éves gimnáziumi tanuló
„A tánc nekem egyfajta önkifejezés. Szeretem a Táncszínházat, együtteseket és az előadásokat nézni, mert ott profi táncosok vannak.”
Jóni Ilona, 17 éves gimnáziumi tanuló
„A tánc nekem egy szenvedélyt, olyan haragtól és stressztől szabadulhatunk meg közben, ami élvezetet és jókedvet kölcsönöz. Ha nem lenne tánc, én sem lennék.”
Lugosi Rozina, 17 éves gimnáziumi tanuló
„Nekem a tánc nagyon fontos szerepet játszik az életben, mert 6 éve versenyszerűen táncolok. Nagyon örültem ennek a beavató programnak, mert megismerhettem a kortárs táncot is.”
Oroszki Dóra, 16 éves középiskolai tanuló
„Mindent jelent. Szeretem csinálni és nézni si. 12 éve táncolok és mindenhol azt hallom, hogy a balett minden tánc alapja. A Szentivánéji álomban megismertem a kortárs balettet és nagyon tetszett.”
Szakos Bogláraka, 15 éves középiskolai tanuló
„A tánc egy olyan mozgás, aminek a nézése és a művelése is szórakoztató. Nem minden műfaját kedvelem, de még amelyeket nem szeretem, annál is tudom, mennyi munka van mögötte.”
17 éves gimnáziumi tanuló
„Fontosnak tartom, hogy a gyerekek megismerjenek különböző táncokat, stílusokat. Én nagyon szeretem a táncot és a különböző stílusokat is. A Táncszínház előadásai nagyon különbözőek, de mindenki talál magának megfelelő előadást.”
„Hasznosnak tartom a programot, mert megismerteti, bemutatja, megszeretteti a táncot a fiatalokkal. Ha lenne rá elég időm és közel laknék egy tánciskolához, én is szívesen táncolnék. Jó szórakozásként, kikapcsolódásként, javítja a test tartását.”
17 éves gimnáziumi tanuló
„Szeretem nézni ahogy táncolnak a táncosok, lenyűgöz, ahogy mozognak. Csodálom a táncosokat, hogy mennyi energiát fektethettek bele egy-egy előadásba. Legszívesebben színházban a balettot nézem, de érdeklődöm a kortárs és a modern darabok iránt is. Szerintem azokat a darabokat jobban kellene hirdetni, amik a fiataloknak is szólnak vagy nekik is érdekes lehet.”
Tamara középiskolai tanuló
„8 évig táncoltam, tavaly sajnos abba kellett hagynom. Nekem a tánc meghatározó dolog: segít kifejezni magam, elfeledteti a problémáimat, jó mulatság és tanulságos lecke is egyben. Megtanulhatom irányítani a testem, tartást ad, tekintélyt és fejleszti az izmaimat. A szép tánc szemet gyönyörködtető. Nem olyan egyszerű, mint sokan gondolják. Kell hozzá tehetség, ritmus érzék és szív. Érezni kell azt, amit épp át akarunk adni a közönségnek, hogy létrejöjjön az emberek között egy csodálatos kapcsolat.”
Bíró Lilla, 17 éves gimnáziumi tanuló
2011. december 16., péntek
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)